Operacje frezowania CNC dzielimy na dwuwymiarowe oraz trójwymiarowe. W poniższym artykule wyjaśniamy czym się różnią i na czym polegają.

Frezowanie CNC 2D

Pocket

Proces wycinania wszelkich zamkniętych konturów wewnątrz materiału. Wyżłobienie może być płytkie lub przechodzić przez materiał na wylot. Najlepiej używać z frezem płaskim.

Grawerowanie

Operacja wykonywania płytkich wgłębień na płaskiej powierzchni. Używany głównie do tekstów. Najlepiej używać z ostrzem w kształcie litery V.

Kontur

Operacja służąca do wycinania kształtu obiektu. Należy pamiętaj, aby tą operację przeprowadzić jako ostatnią, ponieważ frezowany przedmiot może przemieścić się podczas wycinania. Najlepiej używać z frezem płaskim.

Face

Najbardziej podstawowa operacja frezowania. Służy do usuwania wszelkich nierówności z powierzchni materiału. Najlepiej używać z frezem płaskim.

Frezowanie CNC 3D

Adaptive

Szybka operacja czyszczenia, która jest dobrym początkiem do dalszych operacji. Ta operacja spowoduje utworzenie małych schodków na powierzchni obiektu. Przy odpowiednich ustawieniach procesu można również uzyskać gładkie wykończenie. Najlepiej używać z frezami z płaskim końcem.

Parallel

Operacja spowoduje równoczesny, równoległy ruch frezu przez obrabiany przedmiot. Aby uzyskać gładką powierzchnię, można utworzyć dodatkowe przejścia prostopadłe do głównych przejść. Najlepiej używać z frezami z końcówkami kulistymi.

Spiral

Operacja frezowania sferycznych części modelu. Możesz wybrać, jak duża powinna być operacja spiralna, używając okręgów ograniczających. Najlepiej używać z frezami z końcówkami kulistymi.

Radius

Operacja frezowania z przejściami półokrągłymi z jednego punktu środkowego i ograniczonymi okręgiem wewnętrznym i zewnętrznym. Najlepiej używać z frezami z końcówkami kulistymi.


W przypadku zainteresowania drukarkami 3D ZMorph, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:

(+48) 536 954 666
[email protected]

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Segment w jakiej działam:

  PrzemysłBiznesSprzedażReklamaEdukacjaZakup prywatny

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą drukarką 3D jesteś zainteresowany(-a)?

  ZMorph VX PRINTING SET - tylko sama drukarka 3DZMorph VX FULL SET - pełny zestaw ze wszystkimi głowicamiMam już ZMorph'a - chcę dokupić dodatkową głowicęJeszcze nie wiem? Proszę o kontakt i doradztwo.

  Treść wiadomości

  Comments are closed.