Istnieją dwa sposoby kalibracji urządzenia ZMorph VX: automatyczna oraz manualna. Cały przebieg procesu znajdziesz w poniższym artykule.

Autokalibracja drukarki 3D: 

Aby dokonać automatycznej kalibracji urządzenia ZMorph VX należy podłączyć szerszy koniec przewodu kalibracyjnego do PRAWEGO gniazda ramy, a następnie węższy koniec przewodu kalibracyjnego do gniazda B wózka osi X. Kolejnym krokiem jest wybranie z ekranu głównego “Maintenance”, dalej “Calibrate”, oraz “Auto 3-point”.

Aby zapewnić najlepsze efekty, należy wydrukować wzór kalibracyjny, poprzez wybranie opcji „Start”. Zanim do tego dojdzie, drukarka 3D musi nagrzać się do temperatury drukowania z PLA (głowica 200°C, stół roboczy 60°C). Gdy temperatura zostanie osiągnięta wybieramy opcję “NEXT”. Następnie należy załadować materiał do głowicy drukującej i powtórnie wcisnąć “NEXT”.

Jeśli filament nie jest załadowany, podaj go za pomocą strzałek na ekranie. Wyprostuj końcówkę filamentu i delikatnie wepchnij ją do prowadnicy. Przepychaj filament w dół, aż poczujesz, że został złapany przez ekstruder (wówczas wyczuwalny będzie opór). Po załadowaniu filamentu wybierz “NEXT”. Teraz, wystarczy czekać aż maszyna skończy drukowanie wzoru.

Spójrz na wydrukowane linie i wybierz najlepszą na panelu drukarki 3D. Jeśli żadna z linii nie jest poprawna, wybierz „NONE”. Maszyna poprosi Cię o wybranie lepszej linii (1 lub 5). Następnie wydrukuje kolejny wzór. Po osiągnięciu najlepszego wzoru, wykonanego przez urządzenie kalibracja ZMorph VX jest zakończona. Należy odłączyć kabel kalibracyjny i oczyścić stół roboczy używając szpachelki.

Kalibracja manualna: 

Kalibracja manualna nie wymaga używania filamentu i może być przeprowadzona z użyciem pustego extrudera.  W menu drukarki 3D należy ponownie wybrać “Maintenance”, dalej “Calibrate” i “Manual”.

Urządzenie ustawi extruder w odpowiedniej pozycji, możliwe że wytłoczy resztki materiału. Należy oczyścić głowicę i stół roboczy.

Wybierz “Go to current Z0”, wtedy extruder ustawi się na odpowiedniej wysokości i ustabilizuje się. Aby obniżyć lub podwyższyć wysokość wytłaczarki o 0.05 mm należy użyć strzałek na ekranie dotykowym drukarki 3D . Kiedy głowica jest ustawiona na odpowiedniej wysokości, wybierz “Set the new Z0”. Sprawdź czy jest ustawiony prawidłowo poprzez kontrolę wzrokową lub umieszczenie kartki papieru między głowicą, a stołem roboczym.


W przypadku zainteresowania drukarkami 3D ZMorph, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:

(+48) 536 954 666
[email protected]

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Segment w jakiej działam:

  PrzemysłBiznesSprzedażReklamaEdukacjaZakup prywatny

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą drukarką 3D jesteś zainteresowany(-a)?

  ZMorph VX PRINTING SET - tylko sama drukarka 3DZMorph VX FULL SET - pełny zestaw ze wszystkimi głowicamiMam już ZMorph'a - chcę dokupić dodatkową głowicęJeszcze nie wiem? Proszę o kontakt i doradztwo.

  Treść wiadomości

  Comments are closed.