Głowica CNC PRO daje wiele nowych możliwości fabrykacji. To narzędzie pozwala na frezowanie i grawerowanie w wielu materiałach. Właściwości mechaniczne głowicy CNC PRO umożliwiają pracę ze szkłem akrylowym, prawie każdym rodzajem drewna, w tym z bukiem, dębem, klonem, orzechami, sosną, kasztanem i nie tylko. 

Oto lista najpopularniejszych materiałów wraz z ich opisem i właściwościami. 

Sklejka

Do najpopularniejszych materiałów do obróbki CNC należy sklejka, gdyż jest bardzo dobrym materiałem na rozpoczęcie przygody z frezowaniem CNC. Jest to materiał arkuszowy wytwarzany z cienkich warstw drewna wzjemnie ze sobą sklejonych tak, aby wzjamene położenie ich usłojenia było pod kątem 90 stopni. Jest to materiał łatwy do frezowania każdym typem frezu.

Drewno

Zależnie od twardości drewna, ten materiał może być frezowany z różną prędkością frezu. Surowce miękkie mogą być obrabiane szybko (np. Balsa – 10 mm / s), a twarde wolniej (np. Dąb – 3/4 mm / s). Najlepiej stosować z frezami trzpieniowymi o niskim współczynniku tarcia z jednym ostrzem.

FR4CCL

FR4CCL to materiał bardzo trudny do obróbki. Ze względu na cienką warstwę miedzi na laminacie z włókna szklanego wymaga niskich prędkości, około 1-2 mm / s oraz użycia specjalnego frezu.

Tworzywa sztuczne 

Podczas frezowania tworzyw sztucznych należy pamiętać o dostosowaniu prędkości obróbki. Wysokie tarcie może spowodować stopienie obrabianego materiału i w efekcie zatkać nóż. Aby tego uniknąć, należy zmniejszyć grubość frezowanej warstwy i zwiększyć prędkość. Czas powinien mieć tę samą wartość, wtedy ryzyko stopienia będzie minimalne lub żadne. Zalecane są również frezy jednoostrzowe.

Dibond

Dibond to kompozyt bardzo cienkich warstw aluminium (0.3 mm) oraz polietylenu o niskiej gęstości pomiędzy nimi. Dzięki takiej strukturze materiał jest bardziej wytrzymały niż czysty polietylen, a przy tym pozostaje bardzo lekki. Podczas frezowania należy uważać na pierwszą i ostatnią warstwę frezowania – materiał jest tam znacznie twardszy. Najlepiej frezować za pomocą frezu z pojedynczym lub podwójnym ostrzem.


W przypadku zainteresowania drukarkami 3D ZMorph, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:

(+48) 536 954 666
[email protected]

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Segment w jakiej działam:

  PrzemysłBiznesSprzedażReklamaEdukacjaZakup prywatny

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą drukarką 3D jesteś zainteresowany(-a)?

  ZMorph VX PRINTING SET - tylko sama drukarka 3DZMorph VX FULL SET - pełny zestaw ze wszystkimi głowicamiMam już ZMorph'a - chcę dokupić dodatkową głowicęJeszcze nie wiem? Proszę o kontakt i doradztwo.

  Treść wiadomości

  Comments are closed.