Voxelizer to kompleksowy program do kontroli nad projektami 3D, kompatybilny z urządzeniem ZMorph VX. 

Autorski program generuje G-kod w zupełnie inny, nowy sposób niż standardowe oprogramowania do drukarek 3D. Algorytm analizuje model dzieląc go na trójwymiarowe woksele, zamiast tradycyjnie używanych trójkątów. Dzięki temu edycja modelu jest szybsza, niż ma to miejsce w standardowych programach tego typu. Dodawanie i usuwanie elementów, czy zmiana ich rozmiarów jest sprawne i proste. 

Dostosowany do druku 3D z wielu materiałów

Tworzenie gradientów, mapowanie obrazów czy zarządzanie drukiem 3D z wielu materiałów odbywa się za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania Voxelizer. Mapowanie obrazu jest ekskluzywną funkcją programu, która umożliwia zmapowanie i wydrukowanie dowolnej grafiki na modelu 3D, oraz wytwarzanie tekstury na powierzchni elementu. Oprogramowanie jest wyposażone w specjalne narzędzie do tworzenia gradientów, dzięki czemu proces przebiega sprawnie i bezproblemowo. Przyporządkowanie różnych kolorów do fragmentów modelu odbywa się poprzez przeciągnięcie barwy z panelu po lewej stronie lub za pośrednictwem prawego klawisza myszki.

Różne materiały i aż 9 trybów pracy

Voxelizer umożliwia pracę na różnych materiałach, operując w dziewięciu trybach pracy, aby w pełni wykorzystać potencjał wielofunkcyjnych drukarek 3D. Program jest wyposażony w specjalne presety dostosowane do konkretnego działania. Niemniej jednak możliwa jest także zaawansowana edycja ustawień druku 3D, cięcia i grawerowania CNC 2D oraz 3D, cięcia laserem, czy drukowania 3D pastami. 

Nowoczesne algorytmy w oprogramowaniu Voxelizer pozwala zaoszczędzić do 40% czasu podczas druku, oraz do 30% materiału dzięki zmiennej wysokości warstw, wypełnienia i optymalnym doborze elementów podporowych o różnych strukturach. Dzięki autorskim algorytmom możliwe jest wydrukowanie nawet bardzo skomplikowanych obiektów. 

Ambient Occlusion

Autorski program posiada także funkcję Ambient Occlusion. Jest to system cieniowania w oprogramowaniu. Najbardziej zacienione miejsca to punkty najmniej widoczne na końcowym modelu. W tych obszarach oprogramowanie wykonuje najtrudniejsze operacje, takie jak zmiana filamentu czy łączenie warstw. Ambient Occlusion została po raz pierwszy wykorzystana w kontekście druku 3D i pozwala na znaczne podniesienie jakości wykonywanych modeli. 

Image Mapping 

Podwójna głowica DUAL PRO to nie tylko mieszanie kolorów. Wykorzystanie drukowania 3D z dwóch filamentów daje możliwość umieszczania obrazów na wytwarzanych modelach i drukowania ich w różnych kolorach, uzyskanych poprzez mieszanie filamentów. 

Obsługiwane typy plików: 
 • .STL
 • .JPG
 • .DXF
 • .DICOM – format medyczny

Voxelizer jest kompatybilny z Windows, MacOS, oraz Linux.

ZOBACZ WIĘCEJ: Voxelizer – wprowadzenie i omówienie podstawowych funkcji


W przypadku zainteresowania drukarkami 3D ZMorph, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:

(+48) 536 954 666
[email protected]

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Segment w jakiej działam:

  PrzemysłBiznesSprzedażReklamaEdukacjaZakup prywatny

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą drukarką 3D jesteś zainteresowany(-a)?

  ZMorph VX PRINTING SET - tylko sama drukarka 3DZMorph VX FULL SET - pełny zestaw ze wszystkimi głowicamiMam już ZMorph'a - chcę dokupić dodatkową głowicęJeszcze nie wiem? Proszę o kontakt i doradztwo.

  Treść wiadomości

  Comments are closed.