Laser PRO to głowica umożliwiająca cięcie i grawerowanie za pomocą niebieskiego lasera o mocy 2.8 W. Jest 50% mocniejsza w stosunku do wcześniejszego rozwiązania, dzięki czemu praca jest dwukrotnie szybsza. Głowica Laser PRO oferuje wysoki poziom wycinanych detali i mniej przypaleń na krawędziach obrabianego materiału. 

Moduł posiada zupełnie nową elektronikę i solidną aluminiową obudowę z wbudowanym systemem chłodzącym. Jest mniejszy i lżejszy od poprzednika, dzięki czemu montaż i użytkowanie jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Głowica posiada nową aluminiową osłonę promienia lasera, a częścią zestawu są nowe okulary ochronne, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Głowica Laser PRO umożliwia cięcie i grawerowanie szerokiej gamy materiałów, np. sklejki, różnych rodzajów drewna, folii samoprzylepnych, kartonu, skóry, czy szkła akrylowego. 

O czym należy pamiętać podczas pracy z Laser PRO?

Aby praca z głowicą Laser PRO była bezpieczna należy pamiętać o kilku ważnych aspektach:

 • podczas pracy z laserem trzeba zawsze używać okularów lub gogli ochronnych, zarówno podczas kalibracji, jak i całego procesu cięcia lub grawerowania
 • należy się upewnić, że zastosowane środki ochronne są dostosowane do długości światła lasera o wartości 455 nm
 • materiał musi zostać umieszczony na stole w zgodzie z wykonanym projektem w oprogramowaniu Voxelizer; zalecane jest pozostawienie bezpiecznej odległości od krawędzi stołu roboczego, tak aby zapobiec odbiciu się promieni lasera od stolika
 • podczas przygotowywania projektu do obróbki zalecane jest dopasowanie jak najkrótszej drogi lasera, aby niepotrzebnie nie wydłużać jego ekspozycji
 • obudowa urządzenia powinna być zamknięta w trakcie pracy lasera – zarówno podczas kalibracji jak i ścinania i grawerowania laserowego
 • należy unikać możliwości niepożądanych odbić lasera i utrzymywać soczewkę lasera w czystości, ponieważ może się ona zabrudzić pozostałościami po obróbce; do czyszczenia wystarczy wacik nasączony alkoholem.

ZMorph VX z zamontowaną głowicą laserową powinien być umieszczony w dobrze wentylowanym pokoju z dobrą cyrkulacją powietrza. Niektóre tworzywa sztuczne mogą emitować nieprzyjemne, a nawet toksyczne zapachy podczas obróbki, dlatego należy rozważyć wyodrębnienie oddzielnej, zamykanej przestrzeni na prace laserowe. 

Ciemne materiały są zawsze lepsze do cięcia laserowego. Ciemny karton, pleksi, skóra, filc, EVA czy folia znacznie lepiej pochłaniają promień lasera i nie powodują powstawania widocznych śladów przypaleń wokół przedmiotu lub wzoru. Zasada ta nie dotyczy sklejki i drewna.

Warto pamiętać o tym, że w pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie powinna znajdować się działająca gaśnica. 

W przypadku zainteresowania drukarkami 3D ZMorph, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:

(+48) 536 954 666
[email protected]

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Segment w jakiej działam:

  PrzemysłBiznesSprzedażReklamaEdukacjaZakup prywatny

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą drukarką 3D jesteś zainteresowany(-a)?

  ZMorph VX PRINTING SET - tylko sama drukarka 3DZMorph VX FULL SET - pełny zestaw ze wszystkimi głowicamiMam już ZMorph'a - chcę dokupić dodatkową głowicęJeszcze nie wiem? Proszę o kontakt i doradztwo.

  Treść wiadomości

  Comments are closed.