Voxelizer to autorskie oprogramowanie firmy Zmorph, które jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami producenta. Służy on do kontroli nad projektami 3D i jest darmowym oprogramowaniem dostępnym do pobrania na stronie internetowej Zmorph.

Voxelizer 3.0 jest dedykowany dla użytkowników urządzeń Zmorph. Design aplikacji jest w pełni kompatybilny z nowym wizerunkiem marki. Program umożliwia obsługę Zmorph Fab wraz ze wszystkimi głowicami oraz Zmorph i500.

Nazwa programu Voxelizer pochodzi od sposobu cięcia modelu i tłumaczenia geometrii na język drukarki 3D. Zamiast siatki trójkątów, dzieli model na trójwymiarowe woksele, czyli najmniejsze jednostki w grafice 3D. Dzięki zastosowaniu takiego podejścia do modelu zmiany mogą być wykonywane znacznie łatwiej i szybciej.

Dostosowany do druku 3D z wielu materiałów

Tworzenie gradientów, mapowanie obrazów czy zarządzanie drukiem 3D z wielu materiałów odbywa się za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania Voxelizer. Mapowanie obrazu jest ekskluzywną funkcją programu, która umożliwia zmapowanie i wydrukowanie dowolnej grafiki na modelu 3D, oraz wytwarzanie tekstury na powierzchni elementu. Oprogramowanie jest wyposażone w specjalne narzędzie do tworzenia gradientów, dzięki czemu proces przebiega sprawnie i bezproblemowo. Przyporządkowanie różnych kolorów do fragmentów modelu odbywa się poprzez przeciągnięcie barwy z panelu po lewej stronie lub za pośrednictwem prawego klawisza myszki.

Różne materiały i aż 9 trybów pracy

Voxelizer umożliwia pracę na różnych materiałach, operując w dziewięciu trybach pracy, aby w pełni wykorzystać potencjał wielofunkcyjnych drukarek 3D. Program jest wyposażony w specjalne presety dostosowane do konkretnego działania. Niemniej jednak możliwa jest także zaawansowana edycja ustawień druku 3D, cięcia i grawerowania CNC 2D oraz 3D, cięcia laserem, czy drukowania 3D pastami. 

Nowoczesne algorytmy w oprogramowaniu Voxelizer pozwala zaoszczędzić do 40% czasu podczas druku, oraz do 30% materiału dzięki zmiennej wysokości warstw, wypełnienia i optymalnym doborze elementów podporowych o różnych strukturach. Dzięki autorskim algorytmom możliwe jest wydrukowanie nawet bardzo skomplikowanych obiektów. 

Ambient Occlusion

Autorski program posiada także funkcję Ambient Occlusion. Jest to system cieniowania w oprogramowaniu. Najbardziej zacienione miejsca to punkty najmniej widoczne na końcowym modelu. W tych obszarach oprogramowanie wykonuje najtrudniejsze operacje, takie jak zmiana filamentu czy łączenie warstw. Ambient Occlusion została po raz pierwszy wykorzystana w kontekście druku 3D i pozwala na znaczne podniesienie jakości wykonywanych modeli. 

Image Mapping 

Podwójna głowica DUAL PRO to nie tylko mieszanie kolorów. Wykorzystanie drukowania 3D z dwóch filamentów daje możliwość umieszczania obrazów na wytwarzanych modelach i drukowania ich w różnych kolorach, uzyskanych poprzez mieszanie filamentów. 

Obsługiwane typy plików: 
 • .STL
 • .JPG
 • .DXF
 • .DICOM – format medyczny

W oprogramowaniu można znaleźć listę predefiniowanych ustawień druku 3D dla konkretnych materiałów. Najnowsza wersja programu zawiera zestaw konfiguracji dla 12 materiałów. Pozwala to na korzystanie z bogatszej gamy materiałów, zarówno pochodzących z oferty producenta, jak i zewnętrznych dostawców. Program umożliwia również stworzenie własnych profili materiałów.

Wersja Voxelizer 3.0 jest kompatybilna z systemem operacyjnym Windows (minimalne wymagania sprzętowe: Windows 7,  4 GB RAM, połączenie z internetem). Zmorph pracuje nad wersją dedykowaną dla użytkowników komputerów Mac.


W przypadku zainteresowania drukarkami 3D ZMorph, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:

(+48) 536 954 666
[email protected]

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Segment w jakiej działam:

  PrzemysłBiznesSprzedażReklamaEdukacjaZakup prywatny

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą drukarką 3D jesteś zainteresowany(-a)?

  ZMorph VX PRINTING SET - tylko sama drukarka 3DZMorph VX FULL SET - pełny zestaw ze wszystkimi głowicamiMam już ZMorph'a - chcę dokupić dodatkową głowicęJeszcze nie wiem? Proszę o kontakt i doradztwo.

  Treść wiadomości

  Comments are closed.

  You may also like