ZMorph VX to wielofunkcyjna drukarka 3D z wymiennymi głowicami: Dual Extruder, Laser PRO, CNC PRO, oraz Thick Paste Extruder. Aby zastąpić dotychczasowe narzędzie (tzw. toolhead) nowym wystarczy tylko klucz imbusowy. W poniższym artykule pokażemy jak zamontować głowicę do drukowania 3D z dwóch różnych kolorów lub materiałów – Dual Extruder.

Aby rozpocząć wymianę głowicy w drukarce 3D ZMorph VX należy włączyć urządzenie, a na ekranie dotykowym wybrać “Maintenance“, a następnie “Change Tool” i “Park Tool“.

Jeżeli stół roboczy jest pusty, na ekranie dotykowym należy wybrać “No“.

Należy poczekać aż głowica ustawi się w odpowiedniej pozycji, a następnie odłączć wszystkie kable od ramy i wózka osi X urządzenia. Kolejny krok to poluzowanie śruby mocującej narzędzie, przy jednoczesnym przytrzymaniu go.

Głowica musi zostać ostrożnie przyciśnięta i pociągnięta ku górze, najpierw zwalniając tylne zaczepy, a potem przednie.

Kolejny krok to montaż drugiej głowicy – trzeba mocno przykręcić śrubę znajdującą się z przodu nowego toolheada, cały czas lekko dociskając ją do dołu. Następnie podłączyć wszystkie wcześniej odpinane kable, zgodnie z oznaczeniami (LEFT i RIGHT) i wybrać na ekranie LCD rodzaj zamontowanej głowicy.

Na koniec należy wykonać kalibrację maszyny z nowym narzędziem.


W przypadku zainteresowania drukarkami 3D ZMorph, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:

(+48) 536 954 666
[email protected]

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Segment w jakiej działam:

  PrzemysłBiznesSprzedażReklamaEdukacjaZakup prywatny

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą drukarką 3D jesteś zainteresowany(-a)?

  ZMorph VX PRINTING SET - tylko sama drukarka 3DZMorph VX FULL SET - pełny zestaw ze wszystkimi głowicamiMam już ZMorph'a - chcę dokupić dodatkową głowicęJeszcze nie wiem? Proszę o kontakt i doradztwo.

  Treść wiadomości

  Comments are closed.