Zmorph i500 to przemysłowa drukarka 3D pozwalająca na druk 3D z jednego lub dwóch materiałów. Dzięki dużej komorze roboczej o wymiarach 460 x 300 x 500 mm pozwala na wytwarzanie dużych obiektów używanych jako produkty końcowe oraz zwiększenie wydajności produkcji. Maszyna jest dedykowana do produkcji komponentów używanych w przemyśle, branży inżynieryjnej, motoryzacyjnej i lotniczej. 

Drukarka 3D jest wyposażona w szereg funkcjonalności, które zapewniają wysoką powtarzalność wydruków i wydajność produkcji. Dual Drive Dual Extruder pozwala na drukowanie z dwóch materiałów, umożliwiając wytwarzanie z zaawansowanych materiałów klasy inżynierskiej. Maksymalna temperatura głowicy osiąga 300 ℃, a stołu 130 ℃. 

Urządzenie posiada Waste Remover, który pozwala na łatwe usuwanie materiałów z powierzchni ekstrudera, utrzymując go w czystości, zwłaszcza podczas dwumateriałowego druku 3D. Przy każdej zmianie materiału z budulcowego na podporowy lub z podporowego na budulcowy, głowica przechodzi przez system czyszczenia, aby usunąć pozostałości poprzedniego materiału i zapobiec uszkodzeniu wydruku. Nozzle Waste Remover składa się z dwóch mosiężnych szczotek i teflonowych skrobaków. Materiał odpadowy jest gromadzony w specjalnym kontenerze, aby nie zanieczyszczać komory roboczej.  

 W połączeniu z Tripple Control System, nowa drukarka 3D Zmorph i500 umożliwia wydajną produkcję jakościowych części o wysokiej powtarzalności, które spełnią wymagania nawet zaawansowanych zastosowań. Aby zapobiec możliwości uszkodzenia wydruku przez nieaktywną dyszę, Zmorph i500 został wyposażony w unikalny System Podnoszenia Dyszy. Mechanizm zapewni, że nieużywana dysza nie będzie kolidowała z modelem, ani nie pozwoli na przepływ przez nią filamentu. 

Specyfikacja techniczna:
 • technologia druku 3D: FFF
 • druk 3D jedno i dwumateriałowy
  głowica Single: 1.75 mm
  głowica Dual: 1.75 mm
 • rozdzielczość warstwy: 0,05 – 0,4 mm
 • maksymalna temperatura głowicy: 300 ℃
 • maksymalna temperatura stołu roboczego: 130 ℃
 • komora robocza:
  druk 3D jednomateriałowy: 460 x 300 x 500 mm
  druk 3D dwumateriałowy: 440 x 300 x 500 mm
 • minimalna grubość ścianki: 0,4 mm
 • dokładność wymiarowa: +/- 0,2 mm
 • kalibracja: pół-automatyczna
 • średnica dyszy: 0,4 lub 0,6 mm
 • łączność: USB (pendrive), Wi-Fi, Ethernet
 • obsługiwane materiały: PLA, ABS, PET, Nylon, PVA, ASA, TPE, PC/ABS, HIPS z możliwością stosowania materiałów zewnętrznych producentów

Zmorph i500 posiada Air Flow System, czyli zestaw filtrów i wentylatorów, które pozwalają na stały dostęp do świeżego i czystego przefiltrowanego powietrza. Zarówno powietrze dostarczane do drukarki, jak i uwalniane z urządzenia są wolne od cząstek stałych i szkodliwych oparów. Rozwiązania zastosowane w maszynie pozwalają na odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu ciepło jest rozprowadzane równomiernie po całej komorze roboczej, zapobiegając odkształcaniu i pękaniu wydruków. 

Filtr wejściowy G4 redukuje ilość cząstek stałych, poprawiając tym samym jakość drukowania 3D i zachowując czystość w komorze roboczej. Filtr wyjściowy HEPA/Carbon zapobiega uwalnianiu szkodliwych dla zdrowia oparów i cząsteczek. Jest to szczególnie ważne przy drukowaniu z tworzyw przemysłowych, np. ABS. 

Zastosowane do zbudowania maszyny, wysokiej jakości materiały i komponenty pozwolą na bezproblemowe i długotrwałe użytkowanie. Izolowana i ogrzewana komora robocza zapewnia możliwość drukowania 3D z zaawansowanych materiałów, dedykowanych do profesjonalnych zastosowań. Wysokiej jakości obudowa, wykonana z blachy aluminiowej o grubości 1,5 mm i 2 mm zapewni wysoką wytrzymałość urządzenia, nawet w trudnych warunkach produkcyjnych.

Maszyna wymaga minimalnego serwisowania, zwiększając tym samym wydajność pracy. Łatwy dostęp do krytycznych komponentów Zmorph i500, pozwoli skrócić czas naprawy, zmniejszając koszty operacyjne. Wszystkie części eksploatacyjne są łatwo wymienialne i sprzedawane oddzielnie przez producenta. Maszyna sama powiadomi użytkownika o konieczności wymiany części.

Zmorph i500 jest sterowany za pośrednictwem dużego panelu dotykowego, umieszczonego z przodu urządzenia. Został on zaprojektowany tak, aby zagwarantować szeroki kąt widzenia i optymalną dostępność. Intuicyjny interfejs użytkownika zapewnia bezproblemowy proces operacyjny.

Wysyłanie plików produkcyjnych na Zmorph i500 może odbywać za pośrednictwem USB, Wi-Fi lub Ethernet, co znacznie ułatwia dostosowanie pracy do wymagań użytkownika. Monitorowanie postępów w produkcji jest możliwe bez konieczności fizycznego kontaktu z urządzeniem. Maszyna jest wyposażona w kamerę, która jest umieszczona wewnątrz komory roboczej. Kalibracja drukarki 3D odbywa się w sposób pół-automatyczny. 

Comments are closed.

You may also like